The Vampire Diaries RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Welcomee!
Latest topics
» Запазване на ликове!
i want blood, guts and chocolate cake Icon_minitimeПон Окт 20, 2014 2:06 pm by Elena Gilbert

» Търся си другарче за рп
i want blood, guts and chocolate cake Icon_minitimeНед Юли 06, 2014 7:13 pm by Stephanie Williams

» Нашите приятели.
i want blood, guts and chocolate cake Icon_minitimeВто Юли 01, 2014 5:56 pm by Elena Gilbert

» everything you say is on fire {vivian&damon}
i want blood, guts and chocolate cake Icon_minitimeСъб Юни 28, 2014 7:21 am by Vivian Matthews ∞

» Търся си...
i want blood, guts and chocolate cake Icon_minitimeПет Юни 27, 2014 4:33 pm by Gabriel.

» Търся си другарче за gif
i want blood, guts and chocolate cake Icon_minitimeПет Юни 27, 2014 4:29 pm by Gabriel.

» the evolution of a human being [ Johnathan Clermont | Gabriel ]
i want blood, guts and chocolate cake Icon_minitimeПет Юни 27, 2014 11:02 am by Elena Gilbert

» Връщане на герой
i want blood, guts and chocolate cake Icon_minitimeЧет Юни 26, 2014 8:55 pm by Rebekah Mikaelson

» but you are my family after all / Niklaus and Tatia
i want blood, guts and chocolate cake Icon_minitimeСря Юни 25, 2014 11:58 am by Niklaus Mikaelson

Вход

Забравих си паролата!

Our team!
Екип.
Rebekah
Mikaelson
birth date
31.09.
occupation
unemployed
member group
Admin/Original
status
single
portrayal
Claire Holt
alias
Barbie Klaus
Elena
Gilbert
birth date
07.02.1989
occupation
unemployed
member group
Admin/Vampire
status
single
portrayal
Nina Dobrev
alias
Warrior Princess
Nadia
Winchester
birth date
12.08.
occupation
unemployed
member group
Mod./Vampire
status
single
portrayal
Lucy Hale
alias
Lady Stoneheart
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 25 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 25 Гости :: 1 Bot

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 79, на Нед Яну 20, 2013 6:55 pm
Посещения
Free web counter

i want blood, guts and chocolate cake

Go down

i want blood, guts and chocolate cake Empty i want blood, guts and chocolate cake

Писане by .verity Нед Окт 27, 2013 2:50 pm

i want blood, guts and chocolate cake Tumblr_mvbppk803E1rc6cxco1_500

Verity Martel/Верити Мартел
fc: Jemima West
вещица

- Родителите ми умряха много отдавна. Останах само с доведеният си брат. Когато бях на шест, той ми подари сокол за дресиране, а соколите са грабливи птици - птици-убийци, както ги наричаше брат ми. Соколът не ме хареса и аз не харесах него. Острият му клюн ме плашеше и все ми се струваше, че раздалечените му очи ме следят. Соколът все ме кълвеше с клюна си или ме дереше с нокти, когато се приближавах до него: седмици наред китките и ръцете ми не спираха да кървят. Аз не знаех, но брат ми бе избрал сокол, който е живял на свобода повече от година и поради това беше почти невъзможно да бъде дресиран. Но аз се стараех, защото брат ми бе поискал от мен да направя сокола послушен, а аз не исках да го разочаровам.
Стоях непрекъснато със сокола, поддържах го буден, като му говорех и дори му свирех музика, защото предполагах, че уморена, птицата по-лесно би се поддала на дресиране. Проучих каква екипировка е необходима: букаи, качулка, сплитък, каишка, с която птицата се привързва към китката. Знаех, че трябва да държа сокола с качулка, за да не вижда, но не можех да го направя... вместо това винаги така, че птицата да може да вижда как докосвам и галя крилата й и така да спечеля доверието й. Давах й да яде от ръката ми, макар че в началото тя не искаше, но после започна така яростно да яде, че клъвна парче от кожата на ръката ми. Ала аз се зарадвах, защото това бе напредък, а и защото исках птицата да ме познава, дори ако се наложи да пие от кръвта ми.


Постепенно започнах да забелязвам колко красив е соколът, че малките му крила бяха създадени за бързо летене, че може да е както лош, така и мил, както свиреп, така и нежен. Когато се спускаше към земята, се движеше със скоростта на светлината. Когато соколът се научи да кръжи над главата ми и да каца на китката ми, едва не извиках от възторг.
Понякога птицата кацаше на рамото ми и заравяше клюн в косата ми. Знаех, че соколът ме обича, и когато се уверих, че той е не само дресиран, а направо перфектно дресиран, отидох при брат си, показах му какво може птицата и очаквах да предизвика гордост у него.
Вместо това брат ми пое птицата в ръцете си, вече опитомена и доверчива, и скърши врата й. "Казах ти да го направиш послушен, рече той, а не да го караш да те обича. Соколите не са създадени да бъдат домашни любимци: те са свирепи и диви, жестоки и безмилостни. Тази птица не беше дресирана, беше съсипана."
После, когато брат ми си тръгна, започнах да плача за своя сокол, докато брат ми не изпрати един слуга да вземе тялото на птицата и да го зарови. Никога повече не се разплаках и никога не забравих каквото научих: че ако те обичат, ще те унищожат, а ако ти обичаш, ще унищожиш обекта на любовта си.


- Добре, госпожице, време ви е да тръгвате. - обади се барманът и направи знак на колегата си. - Рос, извикай такси за тази готическа смешница тук!
Тъмнокосата се изправи бавно, вгледана напред със сините си очи, блестящи като скъпоценни камъни. Остави чашата настрана и отметна кичурите коса от запотеното си чело.
- Името ми е Верити Мартел. И ще отмъстя за смъртта на брат си.
Тя се насочи към изхода на бара, като се клатушкаше от действието на алкохола, с който очевидно имаше огромен проблем.

- Но не всяка моя история завършваше по същия начин - в опразнен бар и държейки чаша със засъхнали капки вода по стените. Забавлявах се прекалено много за вещица на своите години, погубвах се заради лекомислието си, заради вредните навици и детски увличания.
Защото всичко умира, дори звездите изгасват.
.verity
.verity
Вещер/Вещица.
Вещер/Вещица.

Posts : 2
Пари : 38354
Reputation : 0
Join date : 26.10.2013

Върнете се в началото Go down

i want blood, guts and chocolate cake Empty Re: i want blood, guts and chocolate cake

Писане by Гост Нед Окт 27, 2013 2:51 pm

Да сменя ли името ти и ако да,как?
Иначе си одобрена. Smile

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

i want blood, guts and chocolate cake Empty Re: i want blood, guts and chocolate cake

Писане by .verity Нед Окт 27, 2013 2:54 pm

.verity ще бъде перфектно. Благодаря предварително (:
.verity
.verity
Вещер/Вещица.
Вещер/Вещица.

Posts : 2
Пари : 38354
Reputation : 0
Join date : 26.10.2013

Върнете се в началото Go down

i want blood, guts and chocolate cake Empty Re: i want blood, guts and chocolate cake

Писане by Гост Нед Окт 27, 2013 3:04 pm

Добре дошла,забавлявай се. Smile

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

i want blood, guts and chocolate cake Empty Re: i want blood, guts and chocolate cake

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите